• 28-08-2016 00:20

CAN Dündar artık ulusal bir tehlike haline geldi!

Gazeteci kimliğine bürünmüş bir ajan… Firari bir ajan… Can Dündar… Artık Türkiye için ulusal bir güvenlik tehdidi haline geldi. Daha önce defalarca kez yalan haberlere imza atan, tiyatro bir suikast girişiminde korkakça kaçarak eşinin arkasına sığınan, karanlık ellerin elemanı artık bir an önce durdurulmalı. Çünkü Can Dündar ülkemiz için artık bir terörist kadar tehlikeli…

CAN Dündar artık ulusal bir tehlike haline geldi!

Gazeteci mi terörist mi?

Can Dündar için biran önce harekete geçmeli…

Gazeteci görünümlü bir ajan mı? Her türlü yalan-dolan, ajanlık faaliyeti ve korkaklık. Neticede ise firar…

Bu “firari şahıs” gerek diplomatik yollarla, gerekse diğer yöntemlerle mutlaka yakalanıp Türkiye’ye getirilmeli, adalete teslim edilmelidir.

Çünkü söz ettiğimiz şahıs gerçekten bir ‘gazeteci’ değil.

Öyle ki bu şahıs için ‘gayrı milli gazeteci’ demek bile yetersiz kalır.

Çünkü bu tanımdaki bir gazeteci en fazla yalan haber yazar bunun üzerinden manipülasyon yapmak için çabalar. Ancak Can Dündar seçilmiş ve hain planlar hakkında bilgilendirilmiş bir ajan gibi davranıyor.

Üst akılın verdiği sufleler ile çalışan Dündar eline tutuşturulmuş bazı görüntüleri yayımladı.Bu da “gazetecilik” diye pazarladı. Yaptığının hesabı sorulunca da mağdur pozisyonuna girmek için çabaladı.

Bir de basit bir tiyatro ile kendisine sözde suikast düzenlendi. Çakma cesur gazeteci, bu tiyatroda bile kaçacak delik aradı korkudan karısının arkasına saklandı. Daha sonra sözde suikast soruşturmasına Can Dündar ve avukatı da dahil oldu. Bu sürece Can Dündar’ın Avukatı dahil olduktan sonra sözde faile bazı sorular yöneltiyor.

İşte sordukları bu sorular bütün süreci ele veriyor.

Can Dündar’ın Avukatı suikast failine “Dündar’a bu eylemi yaparken devlet büyüklerinin televizyon kanallarında dündar hakkındaki casusluk iddiası sizi etkiledi mi?” sorusunu yöneltiyor.

Cevap: “Evet, tabi ki...” Adeta her şey bu cevap için kurgulanmış gibi…

Yani saldırgan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ının beyanlarından etkilenerek Can Dündar’ı öldürmek istemiş ancak öldürmekten vazgeçmiş.

O görüntüleri izlediniz… Saldırgan, tabancasıyla hamle ederken, birileri koluna yapışıyor.

Saldırıya muhatap olan şahıs da, karısının ve ileride bekleyen bir meslektaşının arkasına saklanıyor. Mermi Can Dündar’ı es geçiyor. Duvardan seken kurşun meslektaşına isabet ediyor.

Ola ki, tiyatroda işler karışır, kurşun yanlışlıkla seker... Kendisi vurulacağına, meslektaşı vurulsun...

Bu arada, Can Dündar’ın “kahraman” karısını görüyoruz: bir taraftan saldırganı zapt etmeye çalışırken, diğer taraftan cep telefonuyla “görüntü” alıyor.

Yani tam bir tiyatro...

Devlet, Can Dündar’ın başrolünü oynadığı suikast tiyatrosunu da teşrih masasına yatırmalı, acemi oyuncuların arkasındaki örgüt bağlantılarını ortaya çıkarmalıdır.

Bütün bunlara rağmen utanmaz Can Dündar Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığı ile gündemden düşmeyen Alman basınına yalan beyanlarla bir mülakat veriyor.

Alman Berliner Zeitung Gazetesi’ne konuşan Dündar daha yalancısı gelmemiştir dedirten cinstendi.

Can Dündar’ın verdiği demeçte en dikkat çekici bölümle şu şekildeydi

“Dini okulların sayısı yakında laik okulların sayısını geçecek. Yeni bir dindar nesil yetişiyor. Ramazan’da polisler oruç tutup tutmadığımızı soruyor. Tutmazsanız size dayak atabilirler. İslam ile karışık bu otoriterlik tehlikeli bir kokteyl. Gerçi Türkiye artık bir askeri devlet değil ama bir polis devletine dönüştü. Kapana sıkışmış bir vaziyetteyiz. Modern Türkiye tehlikede...”

Bu yalancı adam artık ulusal bir güvenlik meselesine dönüşmüştür.

Bu adam ulusal güvenliğimiz için en az bir terörist kadar tehlike saçmaktadır.

Ulusal güvenliğimize, uluslararası saygınlığımıza büyük zararlar vermeye çalışan bu alçak hakkında mutlaka gereği yapılmalıdır.


Kaynak: YENİAKİT
Editör: MAHİR AYTEKİN

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');