• HABERLER
  • GÜNDEM
  • Fazlı Duygun, 17 Aralık'ı nasıl tahmin ettiğini açıkladı
  • 17-10-2016 15:34

Fazlı Duygun, 17 Aralık'ı nasıl tahmin ettiğini açıkladı

17 Aralık’tan 16 ay önce hükümete yönelik darbe girişimini anlatan gazeteci Fazlı Duygun, 17 Aralık'tan 16 ay önce Birleşik Basın'a verdiği röportajda hangi bilgilere sahipti? Nasıl böyle bir öngörüde bulunabiliyordu? Duygun, aylar önce 17 Aralık'ı haber veren sözlerine yönelik yeni açıklamalarda bulundu.

Fazlı Duygun, 17 Aralık'ı nasıl tahmin ettiğini açıkladı

17 Aralık’tan 16 ay önce hükümete yönelik darbe girişimini anlatan gazeteciFazlı Duygun, 17 Aralık'tan 16 ay önce Birleşik Basın'a verdiği röportajda hangi bilgilere sahipti? Nasıl böyle bir öngörüde bulunabiliyordu? Duygun, aylar önce 17 Aralık'ı haber veren sözlerine yönelik yeni açıklamalarda bulundu.

Tarih 5 Ağustos 2012:

"...Türkiye'de şu anda Tayyip Erdoğan için cemaat destekli ve İngilizlerden emirler almış emniyetçi grup, hükümeti İçişleri Bakanı üzerinden çeteler ve terör örgütleriyle bağlantılı diye bir soruşturmaya hazırlanıyor. Yani, Hükümeti sıkıştırmak için, tıpkı MİT Müsteşarlığı hadisesinde olduğu gibi, bir kumpasa hazırlık yapıyorlar. Bunu da, emniyet içerisindeki cemaatçi yapılanmayı kontrol eden İngilizci odaklar yapıyor. Uydurma deliller topluyor, İçişleri Bakanının telefonlarını bile dinliyorlar. Hükümete yakın bir işadamları derneği başkanını çeteden içeri alıyor. Doğrudan İçişleri Bakanı üzerinden, Tayyip Erdoğan’ı da işin içine alacak şekilde bir çete oluşturmaya çalışıyorlar. Tabii bu vesileyle, aba altından sopa gösteriliyor. Cemaat içerisinde bu operasyonları yapan ve İngilizler tarafından gönderilen bu grup, MİT müsteşarının üzerine gelindiği gibi, aynı şekilde gelmeye çalışıyor. Şu anda onun altyapısı hazırlanıyor..."

İşte Duygun'un Hürhaber'e bugün yaptığı açıklamalar: 

"HAREKETİN MİSTİK YAPISI BİLİNMELİ"

Biz Fethullahçılık dediğimiz bu hareketi 30 yıldır takip ediyoruz. Bu hareketin mistik yapısını bilmeden üzerine yapılan politikalar başarısız olur.

TEMELLERİ HİNDİSTAN'DA KADIYANİLER TARAFINDAN ATILMIŞTIR"

Hindistan'da Sunni ve tasavvufa ilgilenen Hint Müslümanlara İngilizler tarafından devşirilmiş "diyalogçuluk projesi" Fethullahçılık hareketi'nin dayandığı tarihteki ilk numunedir.

Kadiyanilik ismi verilen ve Gulam Mirza Ahmed'in kendini Nebi, Mehdi ve Mesih olarak ilan etmesiyle başlayan bu hareket "Kur'an'da işgale karşı cihad yoktur. İslam sevgi dinidir, oşgörü dinidir" söyemleriyle taban bulmaya çalışmıştır. Fakat Aynı Gulam Mirz Ahmed'in "İngiliz çıkarları için gerekirse öne atılır, ölürüm" tarzında ifadeler kullanmıştır. Bunu da hakikaten yapmıştır. Çünkü Birinci Dünya Savaşı'nda kandırılan Hintli Müslümanlar Kadıyaniler tarafından İngilizler'e verilerek Osmanlı'ya karşı cepheye sürülmüştür. Bu proje Hindistan'da bir nebze tuttu. 

"GÜLEN DE DEVŞİRİLMİŞ BİRİDİR"

Fethullah Gülen de Müslümanlar için devşirilmiş ve 1500 yıllık İslam tarihinde en sinsi en tehlikeli oluşumdur. Çünkü İslam tarihinde Müslümanların yüzde 85'ini temsil eden ve Batı'ya karşı direnen Sünnilik içerisinden devşirilebilen ve iktidara getirilmeye hazır hale getirilmiş bir harekettir. 

Fethullah Gülen kendini Mehdi sonra da Mesih olarak propaganda eden bir adamdır. M. Fethulah Gülen, Mesih Fethullah Gülendir. Kardeşinin adı da M'dir o da Mehdi'dir. 

"GÜLEN'İN GEÇMİŞİNE BAKIN"

24 yaşındaki genç Gülen sabataycılığın Osmanlı'dan beri etkin olduğu Tekirdağ,Edirne ve Kırklareli'nde sürekli olarak bulunuyor. Hatta Tekirdağ'da görev yaptığı camide "evrensel kardeşlik" motifleri vs var. Caminin duvarında, dışında kıbleyi yarım gösteren bir şey var. Kıblenin tam olarak Mekke'ye bakmadığı söyeniyor.

"GÜLEN DİYANETTEKİ HOCA TARAFINDAN KORUNUYORDU"

Burada sabataycılara bir ilişki geliştiriyor. Onun yolunu açan da Diyanet'te saygınlıkla anılan Yaşar Tunagür oluyor. Aynı Tunagür, 163. maddeden dolayı 60'lı yıllarda bir çok İslami cemaatin canını yakmış biri. Fakat genç vaiz Fethullah Gülen'i koruma altına alıyor aynı Tunagür tarafından.

Bu genç vaiz hayatında hiç gitmediği İzmir'i istiyor. 

163. maddeden dolayı Müslümanlar namaz kıldığı için içeri alınırken Gülen İzmir'de camilerde avazı çıktığı kadar bağırarak, ağayarak vaaz veriyor. Ve en başta bu dikakt çeker. Dikkat çekmesi gerekir tabii olarak.

Kendini Mesihi bir hareket olarak görüyor. Ehlisünnet hareketinde de Mesih inancı var fakat bunlardaki sapkınlık başka bir şey. Ehlisünnet inancına göre gelecek Mesih, Ehlisünnet itikaını, amelini ihya edecek, canlandıracak... Fakat bunlarda tevil, tevil, tevilin de tevili.

Hareketi böyle görmek lazım. Bu insanlar Fethullah Gülen ne derse onu yapar.

"ERDOĞAN'IN BİAT ETMESİNİ BEKLEDİLER"

2003'te Erdoğan Başbakan olrak seçilip ABD'ye ilk resmi ziyaret yaptığında New York'ta şu yayıldı: "Tayyip Erdoğan gelecek Hocamızın elni öpecek. Çünkü onu biz seçtirdik."

Daha yeni Başbakan seçilmiş Erdoğan, Amerika'da kopartılan fırtına ise bu. Böyle bir bakış açısı vardı. Erdoğan buna karşı durduğu ve elini öpmediği sürece ileride imha edilecek bir hedef. 

"AK PARTİ'YE DESTEK VERDİLER ÇÜNKÜ..."

2007 seçimlerinde Erdoğan'ı çok sevdikleri için destek vermediler. Meih olarak gördükleri Fethullah Gülen, Ak Parti üzerinden devleti ele geçirmek için emir verdi. Cemaat tabanı da Hocası ne dediyse onu yaptı ve seçimlerde ameleler gibi çalıştılar.

"BURHAN KUZU'YA OLACAKLARI SÖYLEMİŞTİM"

2009'da Dursun Çiçek ıslak imzadan dolayı gözaltına alınıp serbest bırakıldığında Burhan Kuzu Hocamı aradım ve ona da söyledim. "Bugün bunlar ordudaki 28 Şubatçıları bahane göstererek kumpas kuruyorlar ve her yere sızıyorlar. Sizin sırtınızdan yapıyorlar ama yarın sizi de arkadan vuracaklar" dedim.

Yine 2009'da haber müdürü olduğum Baran dergisinde Tuncay Güney'in ifadelerinden Fethullah Gülen ve Veli Küçük ilişkisini kanıtlayan bölümü yayınlamıştım.

"2011'DE DE YAZMIŞTIM"

2011'de cezaevinden çıktığımda şunu yazdım: "Çok yakın zamanda Tayyip Erdoğan, iktidarda kalabilmek için Zaman Gazetesi'ne bir Ergenekon operasyonu düzenlemek zorunda kalacak." 

Fethullahçılık hareketinin kadrolaşmalarını zaten biliyordum. 17 Aralık'tan 16 ay önce verdiğim bu röportajda da daha önce söylediğim uyarıların aynılarında bulunarak bildiğim bir şeyi ifade ettim.

 


Kaynak: AKİT

Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');