• 12-10-2016 09:05

'Hainleri ihbar ettik, sesimizi duyan olmadı'

Emekli Albay Ali Türkşen, darbe girişimine katılan 7'si tutuklu 10 subayın yer aldığı 1997 Deniz Harp Akademisi albümünü paylaştı. Türkşen 2014'te "Bunlar FETÖ'cü" diyerek 10 subayı ihbar etti ancak savcı 'Dedikodu' deyip işlem yapmadı.

'Hainleri ihbar ettik, sesimizi duyan olmadı'

Darbe neredeyse göz göre göre gelmiş. Poyrazköy Davası'nda 3.5 yıl hapis yatan Emekli Deniz Kurmay Albay Türkşen, "2014'te savcıya götürüp verdim" dediği 10 FETÖ'cü amiral ve subayın fotoğraflarının yer aldığı albümü SABAH'la paylaştı. 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan kurmaylara ait albümde, darbe girişimine karışan yüksek rütbeli subayların fotoğraf ve bilgileri var.

SAVCI: İFTİRA ATIYORSUN

Poyrazköy davasından hapis yatan eski SAT komandosu Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, Ankara'da geçen pazar katıldığı bir seminerde, "2014'te askeri savcıya, 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan, sonradan FETÖ'den tutuklanan ya da kaçan Deniz Harp Okulu 1988 mezunu 10 askerin ismini tek tek verdim.

Hatta yanımda, Harp Akademisi'nin yıllığını da götürdüm. İfademi alan savcı, anlattıklarımın 'söylenti' olduğunu söyledi. Ben de bu kadar söylenti üzerine bir şey yapması gerektiğini aktardım" diye konuştu. O tarihte Deniz Harp Akademisi'ni kazanan 13 subaydan ikisinin Balyoz davası öncesi emekli olduğunu, birinin dava kapsamında tutuklandığını anlatan Türkşen, "Geriye kalan 10 subay ise ya 15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nden çıktı ya da tellerin üstünden atlarken yakalandı" dedi.

Ali Türkşen, o albümü SABAH'la paylaştı. Albümde 1997'de Deniz Harp Akademisi'ne girmeye hak kazanananların ve eşlerinin isimleri, fotoğrafları ve bilgileri yer alıyor. Ali Türkşen şunları söyledi: "2014'te ifade verdiğim Genelkurmay'daki askeri savcı, harp akademisi albümündeki FETÖ'cü subayları kendisine gösterdiğimde, 'Kendi rakiplerine iftira atıyorsun. Bunlar dedikodu' deyip tepki gösterdi. Darbe soruşturmasında Genelkurmay Askeri Savcılığı'nda bulunan savcıların çoğunun da FETÖ ilişkisi tespit edilerek orduyla bağı koparıldı. Benim ifademi alan savcının da bu atılanlar arasında olabileceğini değerlendiriyorum."

'SESİMİZE KULAK VEREN OLMADI' 

Emekli Albay Türkşen sözlerine şöyle devam etti: "15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'yle mücadelede önemli yol katedildi. Gülen'in "Günü gelmeden sesimizi çıkarmayacağız, zamanı gelince ortaya çıkacağız" sözünden hareketle 15 Temmuz'a kadar geldiler. Halkına kurşun sıkacak kadar alçak bir yapıya bürünmüşler. Yıllarca bu kumpasları anlatmaya çalıştık. Ancak ne sesimizi duyan, ne de bize ses veren oldu.

 Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı emrini veren komutan olduğu iddia ediliyor. Kocaeli'nde 16 Temmuz'da gözaltına alındı ve tutuklandı.

 GüneyGrup EskiKomutanıTuğamiralNazmi Ekici:Yunanistan'açitlerden atlayarakkaçmayaçalışırken 7Eylül'de yakalandı.

 Deniz KuvvetleriPlan PrensiplereDaireBaşkanı Tuğamiralİrfan Arabacı:Darbe başarısızolunca firar etti.Darbe başarılı olsaydıDeniz KuvvetleriKomutanı olacaktı.

 Foça BatıGörev GrupKomutanıTuğamiralYaşar Çamur:17 Temmuz'dagözaltına alınaraktutuklandı.

 Sahil GüvenlikKomutanıKurmay AlbayMurat Yılmazarslan:Odasında'F' serisi 1dolar bulundu.24 Temmuz'datutuklandı.

 ÇanakkaleBoğaz ve GarnizonKomutanıTuğamiralSerdar AhmetGündoğdu:16 Temmuz'datutuklandı.

 Deniz HarpOkulu DekanıDeniz KurmayAlbayÇetin Özaktan:19 Temmuz'daİstanbul'dagözaltına alındıve tutuklandı.

 Deniz KuvvetleriPlanPrensipleriBaşkanı TuğamiralOğuzKaraman: 20Temmuz'datutuklandı.

 EmekliDeniz KurmayAlbay Mustafa Koç: Yurtdışınakaçtı.

 Kuzey Deniz SahaKomutanı HarekatBaşkanı Deniz KurmayAlbay Nejat Polat:Yurtdışında firarda.

 Ali Türkşen: 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan 13 subaydan ikisi Balyoz öncesi emekli oldu, biri tutuklandı. Kalan 10 subay ise FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine katıldı.

 


Kaynak: AKİT

Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');