• HABERLER
  • GÜNDEM
  • Himmet ile Haçlı Seferleri servetleri arasındaki benzerlik!
  • 26-08-2016 11:07

Himmet ile Haçlı Seferleri servetleri arasındaki benzerlik!

Oda Tv yazarı Nihat Genç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) para toplayan örgüt şemasının Haçlı Seferleri’ne para toplayan mekanizmayla birebir aynı olduğunu söyledi.

Himmet ile Haçlı Seferleri servetleri arasındaki benzerlik!

Oda Tv yazarı Nihat Genç, bugün yayınlanan yazısında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) para toplayan örgüt şemasının Haçlı Seferleri’ne para toplayan mekanizmayla birebir aynı olduğunu söyledi.

İşte o yazının ilgili bölümü:

Bu yazımda çok şey söylemeyeceğim, sadece Fetö örgüt şeması için çalışma yapan ya da Fetö iddianamesine katkıda bulunmak için, çok acayip bir benzerlikten söz edeceğim.

Norman Housley’in Haçlı Seferleri ve Osmanlı Tehdidi adlı Alfa Yayınları’ndan çıkan kitabın özellikle beşinci bölümü Haçlı Seferleri servetinin nasıl toplanıldığını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Kilisenin Haçlı Seferleri için para toplamasının en başında vergiler geliyor ki, buradaki benzerlik ruhbanlardan aldığı yüzde onluk vergi...

Hazinenin en önemli ayağını oluşturan ve yüzde onluklar diye geçen bu bölüm, Fetö örgüt mensuplarından himmet adı altında her ay düzenli alındığını biliyoruz.

Asıl şaşırtıcı olan diğer benzerlikler çok daha manidar, birincisi, Papa’nın yetiştirdiği ‘vaizciler’.

Vaizciler çok etkili ve duygusal hitabet için yetiştirilmişler ve özellikle prenslerden tüccarlara kadar yüksek kesimlerle toplantı yapıp, vaiz eşliğinde yüksek meblağlar toplanmasına sebep oluyor, ikinci benzerlik bu.

Üçüncü benzerlik, ‘lobiciler’, lobiciler para toplamak için toplumun ileri gelenleriyle temas kurup özel görüşmeler yapabilecek kimselerden oluşuyor.

Dördüncü benzerlik, haçlı seferlerinin asıl para kaynağını halktan toplanan paralar oluşturuyor ve halktan parayı dilenci tarikatlar denilen Dominiken Fransisken gibi tarikatlar aracılığıyla yapılıyor. Benzerlik şurada, burada en alt kesimlere hitap edilen başka tür bir organizasyon var, FETÖ’nün köylere kadar toplumun en kılcal damarlarına sızıp üç-beş lira demeden çok küçük meblağları bile toplayan örgütsel ayakları biliniyor, mesela kermesler ve mesela ev toplantıları gibi…

Özetleyelim, FETÖ’nün para toplamakta kullandığı, bir: yüzde onluk, sistem. İki: seçkin vaizcilerle, orta ve üst kesimlerden. Üç: lobiciler. Dört, en alt kesimlere kadar yayılıp çok düşük meblağları bile toplayanları, dilenci tarikatlarla benzerliği, hayret vericidir.

Haçlı Seferleri Hazinesini oluşturulan bu ‘para toplama’ yönteminin FETÖ örgüt şemasıyla birebir aynı olması, üzerinde durulmasını gerektirir.

Üstüne, bir de, FETÖ, ağzından kaçırmış gibi, geçen gün yaptığı konuşmasında,’Haçlıların Türkiye’yi işgali kötü bir şey değildir’ cümlesini de koyarsak.

FETÖ’nün hangi yöntemlerle nasıl para topladığı kamuoyunun bilgisinde, ancak, para toplayan örgüt şemasının Haçlı Seferleri’ne para toplayan mekanizmayla birebir aynı olması, kayda değerdir.

İşte bu bilgiyi, FETÖ iddianamesine bir katkı sunar amacıyla kamuoyuyla bölüşmek istedim, saygıyla…

 


Kaynak: AKİT

Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');