• 16-02-2017 09:53

Hüseyin Gülerce 'İhanete uğradık!'

Gazeteci yazar Hüseyin Gülerce, FETÖ elebaşısı Gülen’in millete yaşattıklarını ‘ihanet’ diyerek özetledi. Gülerce, 'Gülen’in yaptıklarının kandırmakla izahı zor. Biz; milletçe, devletçe kandırılmadık ihanete uğradık' diye konuştu.

Hüseyin Gülerce 'İhanete uğradık!'

Gazeteci yazar Hüseyin Gülerce, Kahramankazan Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kahramankazan Buluşmaları’ adlı söyleşiye konuk oldu. Gülerce, “Parlamenter sistem, Türkiye’de sürekli istikrarsızlığın ana kaynağı olmuştur. Parlamenter sistemden 16 Nisan’da ‘Evet’ diyerek Allah’ın izniyle bu millet kurtulmuş olacak. Referandumda ‘evet’ demek asla diktatörlüğe yol vermek demek değil, tam tersine millet bir lider bulmuşken onu yüreklendirmek, cesaretlendirmek ve Türkiye’nin önünü açmak için ‘evet’ diyecektir” dedi. 

İHANETE UĞRADIK

Yıllarca FETÖ’nün yanında bulunduğu halde gerçek yüzünü göremediğine değinen Hüseyin Gülerce, “FETÖ denilen örgüt, 40 seneden beri devletin bütün istihbarat organlarını ele geçirmiş, devletin aleyhine yapılan sinsi ihanetlerden ülkeyi yöneten insanların haberi olmadı. CHP’liler, ‘Neden kandınız? Neden kandırıldınız?’ diye suçluyorlar. Arkadaş, kandırılmak başka bir şey, ihanete uğramak başka bir şey. Gülen’in yaptıklarının kandırmakla izahı zor. Yaptıklarına bilinçli bir ihanet demek daha doğru olur. Biz; milletçe, devletçe kandırılmadık ihanete uğradık. Kandırılmak ihanetten neden farklı? Çünkü ihanette sinsilik var. Fuat Avni diye bir operasyon hesap üzerinden bilgiler sızdırıldı. Bu bilgiler sadece sızdırılmakla kalmadı, MOSSAD’a, CIA’ya ve İngiliz istihbaratına gitmiştir.Milli İstihbarat Teşkilatının personellerinin isimleri Kandil’deki teröristlere verilmiş. FETÖ ihanetini ölçüsü kalmamış ve bundan öte büyük bir ihanet görülmemiştir. Böyle bir ihanetin, sinsiliğin adı, ‘kandırma’ olamaz. Bu yapılanlar bir ihanettir, bir hainliktir. Nereden çıktı bu iş diyorlar? Kazan’ın kahramanlığından çıktı” ifadesini kullandı.

HİÇ HAZMEDEMEDİLER

Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin Türkiye için büyük bir şans olduğunu vurgulayan Gülerce, “Cuntacılar, vesayetçiler ve ‘Hayır’cı kesiminin en önemli problemi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hiçbir zaman hazmedememesidir. ‘Hayır’cı kesim, ‘Böyle bir adam bizden çıkmalıydı, bizden çıkacaktı’ dediler ve bir türlü Sayın Cumhurbaşkanı’nı hazmedemediler. Sayın Erdoğan’ın yüzde 52 oy almasını dahi hazmedemeyerek, ‘Bu sayılmaz, Erdoğan bizden değil. Demokratik birisinin Cumhurbaşkanı olabilmesi için bizden birisi olması lazım’ diyorlar. Aradan yıllar geçti, Sayın Erdoğan, bu ülkede Başbakanlık yaptı, Cumhurbaşkanlığı yaptı ama yine de hazmedemediler” diye konuştu.

‘HAYIR’ DİYEN ADAMLARDAN HAYIR GELMEZ

CHP’nin hiçbir zaman milletin gönlünde samimi olarak yer edinemediğine işaret eden Hüseyin Gülerce, “Milletimizin kabullendiği ve benimsediği bir çizgisi vardır ve bu çizgi; Menderes, Özal ve Erdoğan çizgisidir. Bu çizginin hiçbir zaman kırılmaması ve devam ettirilmesi gereklidir. Bu çizgide millilik ve yerlilik vardır. Bu çizgide milletin gönlünde yer almak vardır. Türkiye büyük bir fırsatı yakaladı ve bu fırsatın 16 Nisan’da ‘evet’le değerlendirilmesi lazımdır. Milletin ve ülkenin geleceği için hayırlı işlere ‘Hayır’ diyen adamlardan bu ülkeye hiçbir zaman hayır gelmedi, bundan sonra da hayır gelmeyecektir” diye konuştu.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertük ise, “16 Nisan referandumu Türkiye’nin varoluş ya da yok oluşudur. Milletimiz ‘evet’ diyerek gereğini yapacaktır” dedi. 


Kaynak: YENİAKİT
Editör: MAHİR AYTEKİN

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');