• 11-09-2016 07:45

İslam davetçisi Dr. Zakir Naik terörist ilan edildi!

Dünyaca ünlü İslam davetçisi Dr. Zakir Naik ve başkanı olduğu Bombay merkezli İslam Araştırmaları Vakfı’nın faaliyetlerinin, terörizm yaftalamasıyla, durdurulması kararı alındı.

İslam davetçisi Dr. Zakir Naik terörist ilan edildi!

Zalim Hindistan yönetimi ülkede yaşayan Müslüman halk üzerindeki baskısını günden güne artırıyor. Jammu ve Keşmir sorunu yıllardır devam eden ülkede, 200 milyon Müslüman nüfus bulunuyor. Son 1 yıldır neredeyse her gün Müslümanları zulmeden eden Hint yönetimi, zulümlerine bir yenisini daha ekledi.

Dünyaca ünlü İslam davetçisi Dr. Zakir Naik ve başkanı olduğu Bombay merkezli İslam Araştırmaları Vakfı’nın faaliyetlerinin, terörizm yaftalamasıyla, durdurulması kararı alındı. Zakir Naik için daha önce de İngiltere ve Kanada’ya giriş yasağı konulmuş ve uydu üzerinden yayın yapan Sulh Tv Bangladeş hükümeti tarafından kapatılmıştı.

IRF (Islamic Research Foundation / İslam Araştırmaları Vakfı) lideri Zakir Naik, IRF’ye getirilecek yasağın, Hint Müslümanlarına karşı yapılan haksız eziyetlere emsal gösterilebileceği uyarısında bulundu.

Naik, Hint hükümeti ve halkına yazdığı mektupta,  düşman ilan edilmeyi hak edecek hiçbir şey yapmadığını ve sırf IRF’yi kapattırabilmek için mazeret üretildiğini dile getirdi.

“Eğer IRF ve şahsıma yasak getirilirse bu Hint demokrasisini derinden sarsacaktır. Bunu sadece kendim için değil, 200 milyon Hintli Müslüman kardeşimin hakkını da savunmak için belirtmek durumundayım. Lütfen alınan bu kararın altında haince planların olmadığını farz edecek kadar ahmak olmayalım. Bu saldırı sadece benim şahsıma değil, Hintli Müslüman kardeşlerimize, demokrasiye, barışa ve adalete de yapılmış bir saldırıdır.” diye belirten Naik, kurumuna getirilen yasağın, ülke içinde bulunan bir takım kişi ve kurumları istediklerini yapmaya teşvik edeceğini de ekledi.

Kendini Müslümanların arasında önemli figürlerden biri olarak tanımlayan Naik, “Eğer bu figürü alt etmeyi ve şeytanlaştırmayı başarabilirlerse gerisi çocuk oyuncağıdır. Çünkü yapmaya çalıştıkları şey tam da budur.  Komplo teorisi kurduğumu düşünebilirsiniz ama ben bu olanlara başka makul bir sebep bulamıyorum.” ifadelerini kullandı.

ahmet-deedat-zakir-naik.png

DR. ZAKİR NAİK KİMDİR?

Dr. Zakir Abdülkerim Naik, Hindistanlı bir cerrah. Ekim 1965 tarihinde doğan Naik, Ateist, Hristiyan, Yahudi, Hindu ve diğer dinlere mensup insanlarla münâzara konusunda uzman. Güçlü bir hâfıza ve iknâ edici delil yeteneği sâyesinde Allâh’ın izniyle milyonlarca insanın Müslüman olmasına vesîle oldu.

Zakir Naik, aynı zamanda Bombay’daki İslâmî Araştırmalar Vakfı’nın kurucusu ve başkanı.Aynı zamanda İngilizce, Urduca ve Bengalce uydu yayını yapan Peace TV / Sulh TV’nin sâhibi.

9 Ağustos 2005 tarihinde vefat eden Güney Afrika'lı alim Ahmed Deedat'ın talebesi olan Naik, Amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde konferanslar veriyor.

Asıl mesleği olan Cerrahlığı hobi şeklinde boş vakitlerinde yapmakta, asıl zamânını alan şey dâvâ, yâni İslâm’ın tebliği. İncil, Tevrat, Hinduizme ve bâzı dinlere âit kitaplara olan vukufiyetinden dolayı karşılaştırmalı dînî konulardaki ikna edici konuşmaları ve hazır cevap kişiliği sebebiyle büyük beğeni topluyor. Dr. Zakir Naik Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: Müslim Port

 


Kaynak: AKİT

Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');