• HABERLER
  • GÜNDEM
  • Moody’s’i şikâyet ediyorsan, ekonomini Wall Street’a göre ayarlamayacaksın
  • 29-09-2016 08:00

Moody’s’i şikâyet ediyorsan, ekonomini Wall Street’a göre ayarlamayacaksın

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Kamalak, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kamalak, “Dış politikasını Pentagon’a göre dizayn edenlerin terörden şikâyet etmeye hakkı olamayacağı gibi, ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerinde Moody’s’ten şikâyet etmeye hakkı olamaz” dedi.

Moody’s’i şikâyet ediyorsan, ekonomini Wall Street’a göre ayarlamayacaksın

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak,  gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Ülke olarak gerçekten hem çok zor hem de çok acı günler yaşandığını, ülke olarak, millet olarak tarihin en kanlı, en hain, en alçak saldırılarına hedef olduklarını her gün şehitlerin geldiğini, ülkenin bir yangın yerine döndüğünü ancak bu durumun hükümetin ve medyanın gündeminde Moody’s’in not indirimi kadar yer almadığını ifade ederek bu duruma tepki gösterdi.

 

EKONOMİSİNİ WALL STREET’A BAĞLAYANLARIN ŞİKÂYET HAKKI YOK
 

Hükümetin ve medyanın ana gündeminde ülkenin önemli ve can alıcı sorunlarının yer almadığını, onun yerine Moody’s’in not düşürmesinin yer aldığını, Moody’s’e karşı büyük bir tepki olduğunu, ama bu tepkiyi gösterenlerin not arttırımında ise destanlar söylediklerini belirten ve bağımsız bir ekonomik yapısı olmayanların böyle durumların olacağını dile getiren Kamalak, “Dış politikasını Pentagon’a göre dizayn edenlerin terörden şikâyet etmeye hakkı olamayacağı gibi, ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerin bundan şikâyet etmeye hakkı olamaz” diyerek konuştu.

 

TERÖRE ALIŞTIRILMAK İSTENİYORUZ
 

Her gün gencecik vatan evlatlarının toprağa verildiğini, yürekleri yakan şehit haberlerinin ise basit olaylar getirilmesinin bir toplumu teröre alıştırmaya yönelik bir algı çalışması olduğunu dile getiren Kamalak, “Ama biz teröre alışmayacağız. Bu alçak teröre teslim olmayacağız. Türkiye’nin bir korku imparatorluğuna dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz. Aksi halde terörü ‘bölünme’ takip eder. Ülkemin bölünmesi.  Zaten Büyük Ortadoğu Projesi’nin asıl amacı da, bu değil mi? Türkiye’yi bölmek, Büyük İsrail Devlet’ini kurmak değil mi?” dedi.

 

HİÇBİR IRKIN BİRBİRİNE KARŞI BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR
 

Basın toplantısına katılan gazetecilerin son günlerde bazı medya organlarında gündeme gelen ‘Andımız’ ile ilgili sorusunu cevaplayan Kamalak, iktidarın güne göre politika belirlediğini ve bu durumun geri adım olduğunu dile getirdi. Kamalak,”Bu millet bir bütündür. Hiçbir ırkın birbirine karşı bir üstünlüğü yoktur. Bizim hemen kendi tarihimize, kendi köklerimize, kendi esaslarımıza ve kendi prensiplerimize dönmek zorundayız” dedi.

 

DOĞU VE GÜNEYDOĞUYU KONTROL ETMEK İSTİYORLAR

 

Yabancı devletlerin diplomatik temsilcilerinin son dönemlerde doğu ve güneydoğuda yaptıkları gezilere yönelik soruya ise Kamalak, “Türkiye’nin Suriye bataklığına saplanıldığı için yabancılar buraları kontrol ve dizayn etmek istiyor. Bu anormal gidişin bir sonucudur” cevabını verdi. 

 

YENİKAPI RUHU BUHARLAŞTI

 

Büyük umutlar bağlanan Yenikapı Ruhu’nun bir buçuk ayda buharlaştığını, iktidar ve muhalefet arasında yine aynı kısır kavgaların, yine aynı içi boş polemiklerin yaşandığını, Türkiye’nin hem ekonomik, hem siyasi, hem de güvenlik açısından korkunç bir kuşatma ile karşı karşıya kaldığını ama böyle bir dönemde, milli iradenin yegâne tecelligahı olan Meclis’in devre dışı olduğunu, dile getiren Kamalak, şunları kaydetti: ”Sekiz adet kanun hükmünde kararname çıkarıldı. Devlet yeniden yapılanıyor. Devlet yeniden yapılanırken Büyük Meclis, Gazi meclis nerede? Her gün şehit üstüne şehit gelirken 550 milletvekili ne yapıyor. Bir kez daha altını çiziyorum. Ülkemizin şu an karşı karşıya bulunduğu en önemli sorun Moodys’in kredi notu değil, ülkenin bütünlüğü,  milletimizin geleceği ve evlatlarımızın can güvenliğidir. Annelerin derdi, bankerlerin ne düşündüğü değil, askere gönderdiği evladının eve dönüp dönemeyeceğidir.”

Kaynak: Millî Gazete


Kaynak: AKİT

Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');