• HABERLER
  • GÜNDEM
  • Soner Yalçın Kemalistleri bakın nasıl kandırıyor.!
  • 03-11-2016 12:29

Soner Yalçın Kemalistleri bakın nasıl kandırıyor.!

Kendisini ‘Vatansever, Antiemperyalist ve Kemalist’ olarak lanse eden Soner Yalçın’ın akıl hocalarının kim olduğunu ve kirli geçmişlerini biliyor musunuz? Soner Yalçın’ın öve öve yerlere göklere sığdıramadığı kişilerin geçmişlerine bakınca ne kadar büyük bir yalancı olduğunu göreceksiniz. Yalçın, aslında Kemalistler’in duygularını sömüren kocaman bir yalancı. İşte o kirli geçmişin görünmeyen gerçek yüzü.

Soner Yalçın Kemalistleri bakın nasıl kandırıyor.!

 

Kendisini her fırsatta ‘Vatansever, sosyalist, Atatürkçü ve Antiemperyalist’olarak lanse eden Soner Yalçın’ın kirli geçmişi hiç de anlattığı gibi durmuyor. Daha gerçekçi bir tabir ile Soner Yalçın bu görüşe sahip insanları göz göre göre kandırıyor.

odatv isimli operasyonel internet sitesinin sahibi olan ve Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yapan Soner Yalçın’ın öve öve bitiremediği bir hocası var. O isim Yalçın Küçük… Yalçın Küçük ve Soner Yalçın arasında öylesine kuvvetli bağlar bulunuyor ki her iki isimde bir birlerinin tüm açıklamaları için ‘imza atarım’ tabirini kullanıyor.

Soner Yalçın katıldığı tüm televizyon programları ve kaleme aldığı yazılarında hocası Yalçın Küçük ve Doğu Perinçek’i de ‘Büyük vatanseverler’ olarak nitelendiriyor.

Öncelikle Soner Yalçın’ın hocası Yalçın Küçük’ten başlayalım! Kimdir bu Yalçın Küçük?

Yalçın Küçük bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile çok ciddi ilişkiler kurmuş, o dönemlerde Türkiye’nin teröristbaşının yakalamaması için elinden geleni yapmıştır.

Bunu biz söylemiyoruz, bizzat teröristbaşı bebek katili Abdullah Öcalan itiraf ediyor. Yakalandıktan sonra mahkeme huzuruna çıkarılan Öcalan, müdahil avukatlardan Cahit Torun'un, ‘‘Yalçın Küçük, operasyonlar olacağı konusunda size bilgi verdi mi?’’ sorusunu yanıtlıyor.

Yalçın Küçük ile telefonda görüştüğünü kabul eden Öcalan, yakalanmaması için Küçük'ün kendisine yerini değiştirmesi konusunda uyarıda bulunduğunu aktarıyor.

Yine Ergenekon davasında yargılanan MİT Kontraterör Dairesi eski başkanı Mehmet Eymür de Yalçın Küçük için çok çarpıcı ifadeler kullanıyor.

Eymür ifadesinde şunları dile getiriyor. “Yalçın Küçük’ün bir zamanlar PKK’ya ve özellikle Abdullah Öcalan’a danışmanlık yaptığını, daha sonra aralarının açıldığını, bu sebepten dolayı MİT’in ilgi alanına girdiğini biliyorum. Yalçın Küçük PKK’yı yönlendiren, taktik ve stratejiler veren bir durumdaydı

Öyle ki çekilen bu fotoğraflar da teröristbaşı ile Yalçın Küçük arasındaki samimiyeti anlamamız için yeterli oluyor.

 

 

 

Soner Yalçın Kemalistleri bakın nasıl kandırıyor

 

Şimdi bu nokta ilk sorumuz Soner Yalçın’a… Bahsettiğimiz bu Yalçın Küçük bir vatansever midir? Yoksa senin sürekli karşı çıktığın o emperyalistlerin uşağı mı?

Bu arada vatansever necip Türk milletini kandıramayacağını özellikle vurgulamak isteriz.

Soner Yalçın’ın ‘Vatansever’ olarak nitelediği bir diğer isim de Doğu Perinçek… Bu noktada Doğu Perinçek’in vatanseverlik çelişkisini anlatmaya çok gerek yok. Sadece dikkat çekmek istediğimiz Soner Yalçın’ın Kemalistleri nasıl kandırdığı.

Doğu Perinçek Mustafa Kemal’den ve Kemalistlerden hiç de haz etmeyen bir isim. Hatta öyle ki bu görüş hakkında zaman zaman çok ağır ithamlarda bile bulundu.

Doğu Perinçek’in kaleme aldığı ‘Kemalist Devrim’ kitabının 81. Sayfasında şu ifadeler yer alıyor: Mustafa Kemal milli burjuva devriminin önderlerindendir ve kurtuluş savaşından sonra da Kemalist diktatörlüğünün başıdır.

Aynı kitabın 79. Sayfalarında ise şu ifadeler kullanılıyor “Bugüne kadar çeşitli oportünist akımlar Kemalist iktidarın halkı ezen zorba karakterini gözlerden kaçırmaya çalıştılar”

Yine aynı Doğu Perinçek’in kaleme aldığı ‘Faşizm halkın mücadelesini durduramaz’ kitabının 20. Sayfasında şu ifadelere yer veriliyor “Kemalist rejimin işçi ve köylüleri ezen karakterini açıkça ortaya koyar ve onunla mücadele ederiz.”

Bu örnekleri artırmamız mümkündür…

Şimdi asıl soruya gelelim… Ey Soner Yalçın ve onun odatv’si, lafa gelince sizden ‘Vatanseveri, Kemalist’i, Antiemperyalisti’ yok!!! Peki, yere göğe sığdıramayacağın ‘sözünün altına imzanı’ atabileceğin akıl hocan hakkında neden şimdiye kadar en ufak bir tepki ortaya koymadın. Bunlar nasıl kirli ilişkilerdir? Mevcut bulunduğun durumda Vatanseverleri ve Kemalist düşüncedeki insanları dinamiklerini diri tutmak adına aldatıyor musun?

Sana soruyoruz Soner Yalçın!!! PKK sence terör örgütü müdür? Eğer cevabın ‘Evet terör örgütüdür’ ise ‘hocanın’ kirli geçmişi hakkında ne diyeceksin… Bu konudaki cevabın ‘hayır’ ise zaten konuşacak bir şey kalmamıştır.

Bir diğer sorumuz ise yine yere göğe sığdıramadığın Doğu Perinçek ile alakalı… Doğu Perinçek gerçek bir vatan sever midir? Şayet öyle ise Mustafa Kemal hakkındaki bu ithamlarına ne diyeceksin… Senin için ‘Gerçek bir vatansever’ Mustafa Kemal’e böylesine ithamlar yükleyenler midir? Bu konuda cevabın ‘hayır’ ise neden şuana kadar Doğu Perinçek’e tepki göstermedin. Yoksa Kemalistlerin duygularını mı sömürüyorsun?


Kaynak: YENİAKİT
Editör: MAHİR AYTEKİN

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');