• 02-09-2016 15:17

Yaptıkların karşılıksız mı kalacaktı Sözcü?

Bugüne kadar işlediği suçların karşılıksız kalmayacağını anlayan gayrı milli Sözcü paçavrası, kendini koruyabilmek adına bazı dinamiklerin ardında sığınarak ülkede yeni bir kaos çıkarma çabasına girdi.

Yaptıkların karşılıksız mı kalacaktı Sözcü?

15 Temmuz sonrası belirgin bir şekilde dilini değiştiren Sözcü paçavrası bir süredir yaptığı ‘haberler’ ile gerçek yüzünü defalarca kez gözler önüne serdi.

Kanlı darbe girişiminin gerçekleştiği gün ilginç bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı oteli ifşa eden daha sonra dikkat çekici bir şekilde söylemlerinden yüzde yüz değişikliğe giden Sözcü paçavrasının büyük bir oyun hazırlığında olduğu anlaşıldı.

Bir süre içinde yaptığı haberler ile algı operasyonları yapmaya çalışan gazete bugünkü manşetinde ‘Sözcü’yü Susturmak İstiyorlar’ iddiasında bulunarak bazı kesimleri galeyana getirme çabasına girdi.

Tıpkı, FETÖ’cü medya kuruluşlarının (Zaman, Bugün, STV, STV Haber vb.) yaptığı gibi yaptıklarının karşılıksız kalmayacağını anlayan Sözcü ‘Sözcü üzerinde baskılar artıyor sevgili okurlarAnlaşılan o ki Türkiye’nin en etkili gazetesi Sözcü susturulmak isteniyor’ ifadelerini kullanarak  halık tabiriyle "zırıldamaya" başladı. 

Paçavra gazete işlediği suçları meşrulaştırmak için ‘Cumhuriyetçilik’ kisvesi altına sığınmaya çalıştı.

Yani açılan soruşturmalar sanki işlenen suçlara yönelik değil de ‘Cumhuriyetçi-Kemalist’ olmasına yönelikmiş gibi bir algı oluşturmaya çalıştı.

Oysaki 7 Ağustos’ta kimsenin böyle bir derdinin olmadığı bütün dünyaya ispatlanmıştı.

Sufle haberler yapan Gayrı milli paçavra Sözcü, yaptıkları karşısında olabileceği olası cezalara karşı ‘Kemalistleri, Gezicileri’ uyararak ‘Eğer bizim işlediğimiz suçlara ceza verirseniz ülkeyi bu gruplar üzerinden kaosa sürükleriz’  mesajı vermeye çalıştı.

Bu mesaj ‘ekşisözlük’ gibi akıl yoksunu siteler de bu amaca en üst telden destek vererek toplumsal dinamikleri harekete geçirmeye çalıştı.

SÖZCÜ BU KIVRAKLIĞI UĞUR DÜNDAR’DAN MI ALIYOR?

Sözcü Paçavrası bir çok kıvrak yazarı da bünyesinde barındırıyor.

Yazarlar arasında statükocularının güç deryası estirdiği günlerin çakma ‘cesur, araştırmacı gazeteci ’si Uğur Dündar’da bulunuyor.

Statükodan aldığı güçle, gariban esnafın dükkanlarına yaptığı ‘böcek baskınları’ ile yıldızı daha çok parlatılan Dündar daha önce adının geçtiği bir soruşturma kapsamında eşinin sık sık yurt dışına gittiği iddialarına ilişkin olarakispatlarsanız intihar ederim’ ifadelerini kullanmış, ardından Akit Gazetesi de Dündar’ın eşi ile ilgili belgeleri kamuoyu ile paylaşmıştı.

Ancak Uğur Dündar, iddiaların ispatlanmasının ardından gıkını bile çıkarmamış sözlerini yumuştu.

Unutmamak lazımdır ki bu dünya etme bulma dünyasıdır. Zamanında çok sayıda kişinin canını yakan Sözcü ve Uğur Dündar gibiler için artık hesap verme zamanı gelmiş çatmıştır. Başkalarının onuru ile oynarken, gayrı milli davranırken iyi miydi?

SÖZCÜ FETÖ İLE BAĞLANTISININ ORTAYA ÇIKMASINDAN MI KORKUYOR?

15 Temmuz alçak darbe girişiminin gerçekleştiği gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu oteli ifşa etmeniz tesadüf müydü? Ağlamayın, yoksa karanlık bağlantılarınız ortaya çıkar diye mi korkuyorsunuz? Ey Sözcü paçavrası Yoksa sizin de mi FETÖ ile bağlantınız var? 15 Temmuz sonrası yaptığın yayınlarla gerçek kimliğinizi gizlemeye mi çalıştınız?

Demagoji yapmayı bırakın da eğer iddialarınız doğruysa yaptıklarınızın hesabını vermeye hazırlanın!

Yoksa umut bağladığınız dağlara kar yağınca paniklediniz mi?

Güvendikleriniz kendi başlarının derdinde! Bu daha başlangıç, gerçek yüzünüz gün yüzüne çıkınca sizin yüzünüze bakan bile olmayacak!

Her ne kadar ‘erkekler ağlamaz’ deseler de siz ağlayın rahatlarsınız.


Kaynak: AKİT

Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');