• 15.11.2016
Cihat BARIŞ

Cihat BARIŞ

'DEVRİMCİ HALK SAVAŞI' NIN ACI MEYVESİ VE SEROK TRUMP!

 HDPKK'lıların tutuklanması bir sürecin sonucudur. Öyle durduk yerde, öyle sebepsiz, öyle keyfi bir durum değil. AB/D'nin, barış sürecini bozmaya yönelik başlattığı projeyi (ki fiili olarak Kobanê ile başladı) HDPKK'ya ihale ettiği günden beri HDPKK'nın eylem ve söylemleri işi bu noktaya getirdi. Yani HDPKK, bilete,  isteyerek, rızasıyla mevzunun bu hâle gelmesi için çalıştı.

           HDPKK, Devletin barış sürecindeki müsbet yaklaşımını, kendisinin (terör ve silah sonucu) kazanımı olarak gördü. "Yapmayın, etmeyin, devletin iyi niyetini suistimal etmeyin" dediğimizde, "devlet politikalarımıza boyun eğdi, mecbur kaldı" deyip Cumhuriyet tarihi boyunca  (Dostları Kemalistler dahil) kendilerini ilk defa muhattap alan devleti, dolayısıyla Erdoğan'ı zor durumda bırakmak, süreci akamete uğratmak için elinden geleni yaptı.

           "Devlet isteseydi eski despot politikaları aynen devam ettirebilirdi ama yeni devlet aklı bundan uzak" dediğimizde "artık yapamaz, geçti o günler, eskisi gibi olamaz" gibi mağrurane ifadeler ile hem devleti hafife aldınız hem de bizimle dalga geçip aşağıladığınız. Hızınızı almadınız "tükürük ile boğma", "sırtını PKK / YPG'ye dayama", "o keleşleri size doğrultmasını biliriz" gibi ifadeler ile meydan okumayı maharet bildiniz. Bizzat arabalarınızla silah taşıyıp şiddet ve teröre payandalık yaptınız.

           İlanihayet bu böyle devam eder, her şımarık, Batı(l) aklı politikalarınıza ses çıkarmayacak, sinip her tasarrufunuzu sineye çekecek sandınız. Yaptığınız bütün eylem ve politikalar hep Kürdlerin aleyhine oldu, hep Kürdler öldü, aptal ve alçak hendekistan politikanızla Kürdleri yerinden yurdundan ettiniz, evlerini - barklarını başlarına yıktı(rdı)nız. Hiçbir eyleminiz Kürdlerin hayrına olmadı. Geliştirdiğiniz bütün "strateji"ler Nişantaşı, Cihangir muhitinin midesine yemek sonrası tatlı niyetine oldu! Tüm propagandalarınız, hem Türk hem de Kürd düşmanı Türk solunun mutfağının mamülüydü.

           "Devrimci halk savaşı" diyerek başlattığınız hendekistan projesi, Türk solu, dolayısıyla AB/D menşeiliydi. AB/D'nin sizi gazlamasıyla hatta sizi "deh"lemesiyle kendinizi dev aynasında görüp kibir abidesine döndünüz. Demokrasi ve fikir özgürlüğünden dem vurup sizin zihniyetinize biat etmeyen Kürdleri tehdit ettiniz, sindirdiniz, en sonunda da katletmeye başladınız. 

           Yaptınız, yaptınız, yaptınız ve işte mesele bizim dediğimiz gibi oldu; devlet, anladığınız dilden, anladığınız yöntemlerle sizlere mukabelede bulunuyor. Demek ki bahsettiğimiz gibi devlet eski yöntemlerle hareket edebiliyormuş.

           Kürdler, barış sürecinde devletin iyi niyetini, sorun çözme iradesini ortaya koymasını, buna mukabil sizin de bir o kadar aksine hareket ettiğinizi gördü. Ondandır ki tutuklanmalar sonrası defaatle Kürdleri sokağa, serhildana çağırmalarınıza, Kürdler cevap vermedi, icabet etmedi, duymazdan geldi. Çekin artıkellerinizi yakamızdan, defolun gidin eşiğimizden. 

           Malum HDPKK'nın patronu ABD'de seçim yapıldı. Derin ABD'nin bütün planları, Clinton'ın kazanması üzerineydi. Bütün anket yönlendirmeleri ve sonuçları da bu yöndeydi. Hasıl-ı kelam derin ABD kağıt üzerinde kaybetti. Seçimi kaybeden derin ABD, düzenini sürdürmek için kurumsal bazdaki hakimiyetini devam ettirmeye ağırlık verecektir. Başkanlık devrine kadar kilit kurumlardaki stratejik noktaları muhafaza etmek ve yalnızca bilmesini istedikleri bilgileri Trump'a malum kılacaklardır. Trump'ı, mümkün mertebe istedikleri "kalıp"ta tutmaya çalışacaklardır. Trump'ın da çok fazla bu kalıbın dışına çıkma yeteneği olmayacaktır. Bu bağlamda Gülen'in iadesi mevzusu da eski ABD politikası gereği olduğu gibi kalacak, iadesi (akıl sağlığı yerinde) gerçekleşmeyecektir. Zira Gülen, ABD'nin kara kutusudur. ABD'nin, Gülen’i normal şartlarda teslim etmesi, bütün kirli çamaşırlarını pazara sermesi, ifşa etmesi demek olacaktır.

HDPKK çizgisi de aynı hızla "bijî serok Trump"a devam edecektir.

Wesselam


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');