• 03.12.2015
Sibel ŞAHİNKOL

Sibel ŞAHİNKOL

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Altın cevherinin yüksek ateşte eritilerek, saf altın elde edilmesi gibi, her birimiz kulluğumuz 

ayarının belirlenmesi için imtihana tabi tutuluruz. Bazen bol nimet ikramlarıyla deneniriz, bazen 

verilen nimetlerin alınmasıyla, bazende o nimetlerin hiç verilmemesiyle. Ama bunların yanında, insan için daha önemli olan uzuvlarımız; ya doğarken yada doğduktan sonra engel koyar hayatımıza. 

Birimizin elidir, birimizin gözü, birimizin ayağıdır birimizin dili… ama ne varki bunlarında yanında en büyük engel zihinlerimizdir. Her sağlıklı insan potansiyel bir engelli değilmişcesine umursamaz hayatı ve şükretmez sağlığına. Siz bu hayatın acımasız  engellerine şükrederek geçersiniz bu büyük imtihanı. 

Çünkü ALLAH(c.c.) en çok sevdiği insanları ağır imtihana tabi tutar. 

Sen engelli kardeşim! Sen ALLAH’ın en sevdiği kulusun, şükret ki Rabbin sana nimetini 

hakkıyla tamamlasın. Sen sağlıklı kardeşim! Sende sağlığana şükret ve engelli kardeşine hayatta engel çıkartma ona yardımcı ol, Ol ki birgün sana verilen nimetin geri alınması an meselesidir. Hayattır bu; diğer adı imtihan.. huzura kavuşmanın yoludur şükür, şükre ulaşmanında yoludur dua… duadır aslında insan! Ne kıymetin var ha zengin ha fakir, ha sağlıklı ha engelli.. her ne olursan ol tek bir gerçekten ibarettir hayat ve imtihan.. unutulmamalı ki ALLAH sabredenlerle beraberdir. Sabırlı olup Rabbinin verdiği nimetlerle sürdürmektir hayat,ı bütün mesele. Çok zordur bu bazen,tahammül edilmez yaşayan bilir ve hiç kimse arzu etmez böyle olmasını.. Bu satırları okuyan kardeşim sende bir engelli isen;  toplumun bakışından engellere takılarak kendini hayattan soyutlama! Yapabileceklerini yapmaya çalış engelini kendine engel kılma hayat içinde yapabileceklerini tespit et, hakkını kullanmak için mücadele et hakkını alacak ve hak ettiğin değeri bulacaksın. Şimdi kendine yönel ve gönlünü kontrol et, verdiklerine hamd edenlerdenmisin, yoksa isyan edenlerdenmisin? Bütün olay Rabbine sığınarak verilene şükrederek, verilmeyene isyan etmeyerek yaşamaktır hayatı.

Çünkü "Bir Umuttur Yaşamak"..

SİBEL ŞAHİNKOL


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Yazara Ait Başka Makale Bulunamadı.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');