• 13.02.2017
Süleyman Yasin AKDENİZ

Süleyman Yasin AKDENİZ

Referandumda Evet diyeceğiz, Okçular Tepesini Terk Etmeyeceğiz

Reis-i Cumhurumuz ulu'l emrimiz Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'miz için başkanlık sisteminin mutlaka olması gerektiğini senelerdir tüm vatandaşlarına her fırsatta anlatıyordu.

 

Şimdi bu sistem için bir kapı açtı ve 16 nisan'da vatandaşlarını sandıkta EVET demesi için davet etti. Bu davet benim için bir rica değil bir emirdir. İnşallah baş üstüne ulu'l emrimiz Reis-i Cumhurumuz diyerek sandığa gidecek EVET diyeceğiz. Eşe dosta bizi tanıyan tanımayan herkese bu süreç boyunca EVET demeleri için var gücümüzle tüm imkanlarımızı seferber ederek anlatmaya teşvik etmeye devam edeceğiz. Zaten Evet diyecekler kararlarını dünden verdiler fakat arada kalanlar hala kafası karışanlar ve muhaliflerden etkilenerek HAYIR diyecekler var. Keşke 15 temmuzu gören yaşayan tüm vatandaşlarımız Yeni Kapı ruhu ile EVET demiş olsalar yüzde yüz bir EVET neticesine ulaşsak da Türkiye'nin sıçrayışı yükselişi daha hızlı bir sürece girmiş olsa.. 

 

Geçtiğimiz günlerde twitter hesabım'dan (@syasinakdeniz) Referandumda Evet diyeceğiz. Okçular Tepesini terk etmeyeceğiz diye bir paylaşım yaptım ciddi rağbet gördü aminler çoğaldı. Fakat durumu manasından özünden maksadından saptırmak isteyenler elbet çıktı. Öyle ki bazısı dindar kisve adı altında "sen kendini sahabelerle mi kıyaslıyorsun" derken solcu kisvesindekiler arap düşmanlığı ile yazdığım twitime küfürler ile karşılık verdi. Bir kısmı da terörist destekcisi hesaplar olsa gerek onlarda ayrı sataşmalarda bulundu. Yapılan yorumlar içinde vatan ve millet menfaatine İslam ümmetinin derdi ile dertlenerek inşallah diyenlerinde sayısı az değildi. 

 

Üstad Bediüzzaman tefsirul Kuran Risale-i Nur'da Yunus Aleyhisselamın ve Eyyup aleyhisselamın kuran'daki kıssalarını tefsir ederken onlara kıyasen müslümanların bu ayetlerden nasıl ders çıkarmasını en açık bir şekilde anlatır. Bunu okuyup Kuran-ı Hakimin bu kıssasından ders çıkaran müslümanlara ise Hayatlarını Kuran'a göre şekillendirmeye çalışan insanlar denir. Siz kim oluyorsunuz'da kendinizi bu Peygamberler ile kıyaslıyorsunuz kendinizi onlardan üstün mü görüyorsunuz denilmez böyle bir çarpık anlayışı yapabilmek için şeytandan ders almış cerbeze ustası olmak gerekir. Hazreti Peygamberin sahabeleri Allah'a dua ederken Rabbim ömrümüzü İslam'a adadık Habibinin yoluna adadık ve tek vakit namazımızı kazaya dahi bırakmamak için mücadele edeceğiz diye duada bulunduklarında buna kıyasen günümüzdeki bir müslüman aynı duayı yapsa o müslümana karşı sen kim oluyorsun sahabeden kendini üstünmü tutuyorsun da bu duayı yapıyorsun kimse diyemez. Zira onlar taklit edilecek bu taklitten hakikate tahkike ulaştıracak yegane rehberlerdir. İşte tamda bu noktada cerbeze ustaları kendi hayır propagandalarını sürdürebilmek için çarpıtma yanıltma sözleri özünden koparıp kendi istedikleri gibi yorumlayıp servis edip insanları yanlış yönlendirme gayretine girmektedirler. 

 

Fetullahçı Terör örgütü ve onunla ittifak etmiş tüm şer güçler terör yapılarının hedefinde İslam dini vardır. Yer yüzünden İslamiyeti silmek müslümanları top yekün yok etmek onların en birinci ana hedef ve gayeleridir. Danışıklı dövüş yapmak sureti ile müslümanların menfaatine ne görürlerse hemen onu engelleye bilmek için her yola başvururlar. İşte böyle bir süreçte 15 temmuz darbe girişimini yaşamış Türkiye'de vatan evlatları olarak bizler Referandum'da EVET diyerek darbecilere ve onlara destek veren tüm şer güçlere okkalı bir cevap vereceğiz vermeliyiz. 

 

Geçtiğimiz günlerde Yeni Şafak gazetesi yazarı kıymetli abimiz Hikmet GENÇ' in katılımı ile bizleri onure ettiği "Oyumuz Evet" platformunu kurduk. Toplantıya katılan pek çok Vatan, Millet, Din, İman sevdalısı kardeşlerimiz ile referandum sürecine kadar omuz omuza EVET çalışmalarına her platformda devam edeceğimizi ve bunu nasıl yapacağımızı tüm detayları ile görüştük. Bu vesile ile köşemde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum. 

 

Referandumda Evet diyeceğiz okçular tepesini terk etmeyeceğiz sözümden olmadık manalar ve çarpıtmalar yapan Hayırcılar ise 

 

Hdp nin Evet diyenlere müşriklerdir Evet demek Allah'ı inkar etmiştir sözlerine ne tepki vereceğini göreceğiz yoksa sessiz mi kalacaklar onuda göreceğiz!

 

Chp nin başkanlık sistemi islamiyete ters söylemlerine karşı bu hayırcıların nasıl tepki vereceğini göreceğiz yoksa sessiz mi kalacaklar onuda göreceğiz!

 

Unutmadan isimsiz bir şahsın Yeni Ses gazetemizde çıkan Referandumda Evet demek neden dini ve milli bir duruştu yazımıza tepki olarak gazetemize bıraktığı saadet partisi ilçe binasına davetini bi kağıda yazarak not bırakıp beni davet etmesi kendisinin saadet partili olmadığını gösteriyor. Zira Saadet partililer bir kağıda bozuk türkçe ile not bırakıp davet etmezler direk gazetemize gelir kendilerini tanıtır en güzel bir İslami duruş ile milli görüş ruhu ile buyur ederler. Zaten bu seçimde liderlerine rağmen Hayır diyenlere rağmen Milli Görüş ruhu ile hareket edecek olan vatandaşlar istisnasız hepsi hep bir yürekten başkanlık sistemine EVET diyeceklerinden şüphem yoktur. Bu kadar emin olmamın sebebi ise günlerdir referandumda liderlerinin Hayır işaretlerine rağmen milli görüş ruhu olan saadet partlilerin her yerde Hayır propagandası yapmaya başlamadıklarıdır sessizce izledikleridir. Şayet onlar Hayır demiş olsalardı şuan meydanlar milli görüş bayrakları ile dolmuş hayır diye sloganlar atıyor olurlardı. Onlardaki bu sessizlik taban ile tavanın aynı görüşte olmadığıdır. O yüzden EVET diyen vatandaşlarımız milli görüş ruhu taşıyan Saadet Partililere Hayır diyecekler zannetmesin bu kanaatime güvensinler. 

 

Son olarak Referandumda EVET çıkması ile Güzel Türkiye'miz çok güçlenecek, tarihi bağlarımız kuvvetlenecek ve ağlayan alemi İslam'ın yüzü gülecek gönüllerde ümitler yeşerecek. Cenab-ı Hak bu süreç boyunca uykusuz kalıp geceli gündüzlü vatanı milleti islam dini için gayret gösteren tüm milletimizden bil hassa siyasilerimizden liderlerimizden ebeden razı olsun gayretleri şevkleri ve güçleri daim olsun. amin amin amin 

 

 

Araştırmacı Yazar

Süleyman Yasin AKDENİZ


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-70049528-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');